Wręczanie prezentów Savoir Vivre

Blog » Poradnik prezentowy » Wręczanie prezentów Savoir Vivre

Dzisiejszym postem chcielibyśmy zaprosić Cię do naszej nowej serii pod nazwą „Sztuka wręczania prezentów”. Przeprowadzi Cię ona po poradniku, za pomocą którego będziesz w stanie poznać wszystkie ciekawostki odnośnie przyjmowania i wręczania prezentów. Doradzimy Ci jaki prezent wybrać dla bliskiej osoby. Co podarować na specjalną okazję oraz w jaki sposób się zachować kiedy upominek nam się nie spodoba. Kontynuuj zatem czytanie..

Sztuka wręczania prezentów, nie jest taka prosta jak nam wydaje. Czasami największy problem mamy z zapakowaniem upominku. Zdecydowaliśmy więc, że od tego punktu rozpoczniemy dzisiejszą notatkę. Jeśli chcesz, aby Twój podarunek zrobił wrażenie na solenizancie zadbaj o jego estetyczny i elegancki wygląd. Staranność podczas pakowania prezentu zagwarantuje Ci, że Twoja niespodzianka będzie wyjątkowa i z pewnością zrobi wrażenie na każdej osobie. W zależności od prezentu wybierz opakowanie, które będzie najlepiej pasowało, podkreśli jego wygląd, a także będzie świadectwem Twojego zaangażowania. Z myślą o najlepszym sposobie opakowania, stworzyliśmy szeroki wybór, dzięki któremu sam zadecydujesz o dekoracji na każdym etapie. Do Twojej dyspozycji są pudełka tekturowe, klasyczne torebki na prezent, celofan oraz wiele innych zdobiących dodatków. Pamiętaj, że odpowiednia prezentacja podarunku, świadczy o szacunku do drugiej osoby. Dzięki temu będziesz świadkiem entuzjastycznej radości i zadowolenia podczas jego rozpakowania, a to przecież cieszy najbardziej, kiedy wręczamy komuś prezent.

Każdego dnia ludzie wręczają sobie prezenty. Niektóre z nich są trafione i wywołują wiele entuzjazmu. Zdarzają się również upominki kiepskiej jakości  i o mniejszym zainteresowaniu. Korzystając z naszych rad, już nigdy więcej nie podarujesz bliskiej osobie podarunku, który może się nie spodobać. Z myślą o komforcie wręczania prezentów, jak również o pełnym zadowoleniu solenizanta, przedstawimy Ci kilka rad, za pomocą których już zawsze będziesz wiedzieć jak zachować się w różnego rodzaju sytuacjach. Przeprowadzimy Cię przez odpowiedni schemat wręczenia podarunku i składania życzeń.

Pierwszą zasadą jest wybranie prezentu dostosowanego do okazji, jak również wieku solenizanta. Oczywistością jest, że inny podarunek zostanie wręczony dziadkowi na 80-te urodziny, a inny dla brata na osiemnastkę.  Musisz zdecydować o charakterze prezentu, jego wyglądzie oraz tym, czy jest dostosowany do sytuacji i nie wywoła złego wrażenia wśród zebranych gości.

Drugim istotnym elementem jest wybranie funkcji podarunku. Zdecyduj czy ma być praktyczny lub tylko pełnić rolę dekoracji. To pozwoli Ci na pełne sprecyzowanie własnego wyboru. Warto zrobić wywiad wśród najbliższej rodziny solenizanta lub podpytać jego samego na jakim podarunku najbardziej, by mu zależało.

Trzecią poradą jest zdecydowanie, w jaki sposób wręczysz upominek. Dobranie odpowiednich życzeń do okazji oraz samego jubilata jest niezwykle istotną rzeczą. Całość ozdobiona stosownym opakowaniem, dodatkami i formą życzeń z pewności wywoła dobre wrażenie nie tylko na samym solenizancie , lecz również na zebranych gościach.

Czy Polacy lubią wręczać prezenty?

Każdego roku jest wiele okazji, w czasie których możemy wręczyć prezent bliskiej osobie. Zastanów się czy lubisz sprawiać radość bliskim osobom. Czy wręczanie upominków nie jest uciążliwe, kłopotliwe i zawsze umiesz dobrać podarunek do okoliczności?

Dzisiejszy post będzie poświęcony rozważaniom nad umiejętnościami wręczania podarunków bliskim osobom. Ludzie bardzo często mają problem z wybraniem odpowiedniej pamiątki. Być może jest to powód, dla którego tak łatwo zniechęcamy się do zakupów prezentowych. Nie wiemy na co się zdecydować, jaki charakter powinien mieć nasz podarunek oraz martwimy się czy sprawi przyjemność solenizantowi i czy mu się spodoba. Ciężko jednak wysunąć jednoznaczny wniosek, ponieważ kupowanie podarunków może być kłopotliwe, lecz ich wręczanie z pewnością będzie przyjemne. Warto znacznie wcześniej zastanowić się na charakterem i wyglądem naszego upominku dla bliskiej osoby. Przede wszystkim wybierz jego zastosowanie, zdecyduj czy ma być praktyczny czy tylko pełnić funkcję ozdobną. Dobierz do niego stosowne opakowanie, ponieważ to z pewnością doda mu estetycznego wyglądu. Naszą sugestią jest precyzyjne określenie zastosowania prezentu, jak również jego pełna personalizacja. Grawer, haft lub nadruk na podarunku, z treścią osobistej dedykacji lub życzeń sprawi,  że Twój podarunek będzie jedyny w swoim rodzaju i z pewnością zapadnie na bardzo długo w pamięci bliskiej osoby. Przekonasz się bardzo szybko,  że wręczanie podarunków będzie czystą przyjemnością.

Komu najbardziej lubimy wręczać prezenty?

Co roku są te same święta i jak co roku każdy z nas obchodzi swoje imieniny lub też urodziny. Jednak są sytuacje, w których nie chcemy wychodzić z domu i najlepiej wszystko załatwić w domowym zaciszu. Coraz częściej jak wynika z wielu badań i przeprowadzanych ankiet, a czasem nawet 80% naszych zakupów robimy przez internet w e-sklepach. 

Zbliżająca się osiemnastka, rocznica ślubu lub kościelna ceremonia są powodem dla którego musimy wyposażyć się w prezent i wyruszyć pod wskazany adres. Czy lubisz wręczać swoim bliskim lub znajomym podarunki? A jeśli tak to komu najbardziej? My dziś pytamy ogólnie. Komu najbardziej lubimy wręczać prezenty. To trudne pytanie nie może pozostać bez odpowiedzi. Spróbujemy zatem odpowiedzieć na nie bardzo zwięźle i krótko. Oczywistą sprawą jest, że nasze zaangażowanie w zakup podarunku jest zależny od tego jak bardzo kogoś lubimy i ile ta osoba dla nas znaczy. Uwielbiamy kiedy nasz prezent potrafi wzbudzić wielki entuzjazm, a także wywołać szeroki uśmiech na twarzy bliskiej nam osoby. Naszym zdaniem najbardziej uwielbiamy wręczać podarunku dla bliskich nam osób, które znaczą dla nas najwięcej. Jeśli kogoś kochasz i i chcesz troszczyć się o niego, warto włożyć troszkę więcej wysiłku w przygotowanie uroczego prezentu. Takim osobom znacznie łatwiej jest coś wybrać. Nasze podarunki z pewnością zostaną docenione i będziemy pewni, że praca nie poszła na marne. Na naszej stronie z zakładce 'inspiracje prezentowe znajdziecie, szereg porad dotyczących wręczania podarunków.

Kategorie prezentów