Światowy Dzień Pocałunku

Blog » Poradnik prezentowy » Światowy Dzień Pocałunku

Pocałunek to jeden z najpiękniejszych gestów. Jest on wyrazem naszej miłości i czułości. Symbolizuje również szacunek, którym darzymy ukochaną osobę. Pocałunek odgrywa również bardzo ważną rolę w kulturze. Stanowi istotny element zawarcia związku między dwojgiem kochających się ludzi. Nic dziwnego, że całus doczekał się swojego własnego święta. Dzień Pocałunku obchodzony jest niemal na całym świecie. Dowiedz się więcej o tym nietypowym święcie!

Kiedy jest Dzień Pocałunku?

Okazuje się, że historia pocałunku sięga czasów starożytnych! Ten rodzaj ekspresji słusznie kojarzy się z krajami romańskimi. Już starożytnym Rzymie pocałunek był uznawany za coś wyjątkowego, a nawet świętego. W średniowieczu stał się symbolem miłości i tak zostało do dziś. Międzynarodowy Dzień Pocałunku obchodzimy 6 lipca. Zapamiętaj tę datę i zaskocz ukochaną osobę pełnym czułości całusem!

Dzień Pocałunku – jakie są korzyści z całowania?

Jeśli zastanawiasz się, czy świętować Światowy Dzień Całowania, z pewnością przekonają Cię płynące z tego korzyści. Pocałunek ma wiele zalet. Pomaga w redukcji stresu, ponieważ powoduje zwiększenie wydzielania serotoniny, a ta sprawia, że pojawia się uczucie szczęścia i poprawa samopoczucia. Całowanie może się również wiązać z korzystnym wpływem na ciśnienie krwi. Za sprawą rozszerzających się naczyń krwionośnych w ustach umożliwiają krwi kierowanie się ku twarzy, co pozwala obniżyć jej ciśnienie. Pocałunki pozwalają parze być bliżej i wzmacniają więź. Podczas tego typu czułości wydziela się oksytocyna, która im jest wyższa, tym większe przywiązanie łączy kochające się osoby. Mówi się nawet, że codzienny pocałunek ma pozytywny wpływ na długość życia. Warto zatem całować ukochaną osobę nie tylko od święta!

Ciekawostki na Dzień Całowania

Całowanie się nie jest zarezerwowane dla ludzi. U wielu zwierząt naczelnych zaobserwowano podobne zachowania. Zwyczaj ten jest jednak zupełnie inaczej interpretowany przez zwierzęta. Wśród ssaków całusy służą często do oczyszczania ciała partnera, a nie wyrażania czułości. U psów całowanie się to normalne zjawisko, ale wiemy, że służy ono raczej do wyrażania posłuszeństwa i podporządkowania się. Wśród ptaków sytuacja przedstawia się nieco inaczej. Służą im do identyfikacji ptaków drapieżnych. Warto też wiedzieć, że nie wszystkie zwierzęta całują się w usta. Zdarza się, że całują się w nosy, uszy, oczy lub pyski.

Prezent na Dzień Pocałunku

Prezenty na Dzień Pocałunku mogą być różne. Najważniejsze jest, aby były one wyrazem naszej miłości i czułości. Aby osiągnąć ten efekt, skorzystaj z możliwości personalizacji. Personalizowane prezenty są wyjątkowe, ponieważ są one dopasowywane do osoby obdarowywanej. Dzięki temu upominek jest bardziej osobisty i unikatowy. Oryginalne pamiątki z grawerem lub nadrukiem cieszą i nawet po latach przywołują piękne wspomnienia. Pamiętaj, że nie jest ważne, jaki prezent kupisz, najważniejsza jest Twoja miłość!

Kategorie prezentów