Styl Vintage

Blog » Poradnik prezentowy » Styl Vintage

Chcecie, aby wasze przyjęcie weselne miało charakter, a lubujecie się w stylu retro? W takim razie pora na vintage!

Ten styl wyraźnie nawiązuje do minionych epok.  Długie, powłóczyste suknie, efektowne fraki jakby żywcem wyjęte ze starych fotografii. . Jeśli w szafie na strychu jest jeszcze suknia ślubna sprzed lat, świetnym pomysłem będzie jej renowacja. Do tego niezbędne jest nakrycie głowy w postaci długiego welonu. Pięknie będzie się prezentować również wianek z żywych kwiatów. W zależności od tego, do jakiej epoki chcecie nawiązać, wymaganymi elementami w wystroju mogą być koronki, pióra lub perły. Dopełnieniem całości będzie muzyka z wybranych lat.

Ślub vintage – inspiracje i dekoracje

 Ubrania i dekoracje w stylu vintage wcale nie muszą pochodzić z odległej przeszłości. Modę z lat 50., 60. i 70. również zalicza się do tego trendu. Weselne przyjęcie w stylu retro sprawi, że zaproszeni goście poczują się jakby odbyli podróż w czasie.  Zadbacie więc o dekoracje w stylu vintage. Ścian nie przestawicie, ale dzięki dekoracjom sprawicie, że wnętrza nabiorą klimatu o który Wam chodzi. Jeżeli mowa o dekoracjach kwiatowych postawcie na prostotę, być może zdobioną piórkami, koronkami… Ciekawym elementem wystroju z pewnościa będą też antyki! Ciekawie będzie prezentować się stara maszyna do pisania, okrągłe klatki na ptaki (wewnątrz nich można zainstalować świeczniki lub dekoracje kwiatowe) . Całość może być subtelna, nieco romantyczna i sentymentalna. Klimat retro wesela mogą już zwiastować zaproszenia ślubne vintage – możecie postawić na efekt postarzania, lub grafikę nawiązującą do konkretnych lat, które obraliście za motyw przewodni wydarzenia. Możecie dobrać do nich retro winietki ślubne, numery na stół, układ stołów – wszystko będzie ze sobą znakomicie korespondować i nadawać charakterystycznej atmosfery. 

Dekoracje na samochód – vintage 

Jak się bawić, to się bawić. Dbacie o szczegóły? W takim razie zorganizujcie

przejazd zabytkowym autem. Możecie do zderzaka przywiązać puszki, a auto wyposażyć w tablice rejestracyjne ślubne które będą jasno komunikować, że oto jedzie para młoda – i to w jakim stylu. W stylu retro. Tablica rejestracyjna z imionami Pary Młodej może być również ozdobiona kwiatami.Dobrym pomysłem jest też przygotowanie filmu o historii związku nowożeńców w klimacie vintage.

W zależności od tego jakimi latami będziecie się inspirować, wasze wesele może mieć wiele wspólnego ze stylem rustykalnym w którym tradycja przeplata się z umiłowaniem do natury. 

Wesele vintage a styl rustykalny

Dekoracje weselne ślubne w stylu vintage retro to doskonała okazja pozwalająca nawiązać do stylu rustykalnego. Wtedy na sali powinny królować dekoracje związane z drewnem i roślinnością – nieśmiertelne róże i piękne piwonie. W stylu vintage pojawiają sie takie barwy jak: beże, złoto, pudrowe, przygaszone odcienie. 

Jeżeli podejdziecie do tematu ambitnie,  efekt na pewno zachwyci każdego. Dekoracje w stylu retro pozwalają także na przygotowanie elementów papierniczych – ozdobionych odpowiednimi motywami. Menu z potrawami weselnymi, zawieszki na wódkę(papierowe lub drewniane) czy też odpowiednie oznaczenia stołów lub drobne upominki dla gości – wszystko może być zgodne z duchem retro. 

Kategorie prezentów