Styl Rustykalny

Blog » Poradnik prezentowy » Styl Rustykalny

Ze wszystkich stylów w których organizowane są śluby i wesela, styl rustykalny zdecydowanie się wyróżnia. Jak wszystko we wszechświecie, jak i modzie ślubnej zmienia się i ewoluuje, ale stale zachowuje swoje sztandarowe cechy charakterystyczne.

Jakie to cechy? Przede wszystkim mocno wyczuwalna inspiracja naturą, oraz wsią. Elegancja występujące wespół z kojącym klimatem naturalnego drewna, ciepłego światła i naturalnych dekoracji roślinnych. 

Rustykalne wesele – co i jak

Wybór miejsca gdzie ma się odbyć wasze przyjęcie weselne to bardzo ważna sprawa. Wiele sal weselnych jednak trzyma się stylu klasycznego lub glamour, a one rozmijają się ze stylem rustykalnym, którego motywy bazują na takiej kanwie jak natura  i wiejska tradycja.

Dlatego też organizując wesele, zamiast eleganckiej restauracji poszukajcie wiejskiej chaty, dworku czy też sali stylizowanej na stodołę. Nie macie niczego takiego w pobliżu? Nie można mieć wszystkiego, ale radzić sobie trzeba, a wręcz należy! Poszukajcie miejsca z bogactwem roślin, pięknym otoczeniem w formie naturalnego ogrodu. Resztę wyczarujecie za pomocą dekoracji weselnych i akcesoriów które znajdziecie też w naszym sklepie.

Dekoracje na wesele w stylu rustykalnym

Gdy macie już wybrany motyw przewodni, to kolejnym krokiem jest wybieranie dodatków. Dekoracje rustykalne występują w stonowanych kolorach ziemi. Znajdziecie tutaj uniwersalne beże, ciepłe brązy oraz naturalne odcienie zieleni, cały ich wachlarz.

Tym bardziej warto postawić na magię dodatków, jeżeli nie macie do dyspozycji sali w tym stylu – dzięki nim zamienicie ową salę w wymarzony lokal.

Jak może wyglądać dekoracja sali w stylu rustykalnym? Nasza propozycja to zwrócić uwagę na dekoracje ślubne drewniane. Mogą to być stylizowane na postarzane drogowskazy ślubne, drewniana tablica z planem stołów, czy utrzymane w naturalnej kolorystyce winietki na ślub przepasane wstążką z juty, lub eksponowane na podkładce z naturalnego korka, lub na drewienku. Jako dekoracje mogą posłużyć mech, sznurek, juta, szyszki, gałązki…

Rustykalne wesele sklep – moc jaka kryje się w szczegółach

Zamiast sztampowych białych obrusów, bieżniki z naturalnej tkaniny np, lnu lub juty, gdzieniegdzie ozdobione gałązką z listkami oraz beżowymi świeczkami odpowiedzialnymi za klimatyczne światło – tak może wyglądać przykładowe przystrojenie stołu gdy mowa o stylu rustykalnym. Warto zadbać aby cała galanteria ślubna była spójna. Możecie zorganizować:

  • zaproszenia ślubne rustykalne – mogą to być zaproszenia papierowe utrzymane w tej stylistyce, np. ozdobione motywem polnych kwiatów. Doskonale sprawdzą się też zaproszenia ślubne drewniane.
  • zawieszki na alkohol rustykalne – polecamy te wykonane z drewna które będą korespondować z rodzajem wybranych zaproszeń i dekoracyjnymi dodatkami na sali.
  • również podziękowania dla gości można zorganizować w tym klimacie.

W naszym asortymencie znajdziecie ofertę kierowaną właśnie do miłośników rustyku. Inspirujemy się naturą i czerpiemy z jej piękna tworząc dla was dekoracje weselne i akcesoria ślubne w stylu rustykalnym właśnie. Odważnie oraz z pasją podchodzimy do stawianych nam wymagań – chcemy aby Twoja wizja wesela rustykalnego dzięki nam stała się jeszcze bardziej wyrazista! Nasza kolekcja rustykalna czeka na Twoją uwagę.

Kategorie prezentów