Styl Klasyczny

Blog » Poradnik prezentowy » Styl Klasyczny

Klasyka obroni się sama! Jak powszechnie wiadomo jest przecież ponadczasowa. Szczególnie będzie on odpowiadał parom przywiązanym do tradycji, jak również romantykom. Czym jeszcze będzie charakteryzować się ślub i wesele w stylu klasycznym?

Wesele styl klasyczny

Motywem przewodnim jest tutaj tradycja i to właśnie ku niej składa się omawiany tutaj styl klasyczny. Elegancja jest wymogiem, a kolejną cechą, jak już wspomnieliśmy jest ponadczasowość. W przypadku wesela w takiej stylistyce mało prawdopodobne jest, że gdy będziecie oglądać zdjęcia i filmy z wesela np. po 15 latach, będziecie śmiać się z obowiązujących wówczas trendów bo zasadniczo nie zmieni się zbyt wiele.

Na miejsce przyjęcia weselnego w stylu klasycznym idealnie nadają się zabytkowe wnętrza zamku lub pałacu albo elegancka sala bankietowa. Wybierajcie jasne przestrzenne stylowe miejsca.

Klasyczne dekoracje weselne

Jak klasyka to i piękne kwiaty.

Kwieciste dekoracje znakomicie będą prezentować się wśród eleganckich świeczników, kryształów, miękkich płatków róż… Ciekawym elementem może być też elegancki dywan przed wejściem( może być czerwony). Warto zaznaczyć, że wszelkie dekoracje akcesoria 

powinny być eleganckie i wytworne, ale bez zbędnego przepychu który będzie właściwy raczej dla wesela w stylu glamour. 

Wesele styl klasyczny –  kolory

Każdy ze stylów posiada konkretną paletę barw które najlepiej się w niego wpisują. 

Styl klasyczny łączy się ze szlachetnym bordo, pastelowym różem, kolorem czerwonego wina, bielą i wszelkimi jej kremowymi odcieniami.  Dobrze sprawdzą się również złote elementy które nadadzą całości iście królewskiego charakteru. Ważne, aby mocniejsze, ciemniejsze kolory tonować przy pomocy barw z palety bieli. Dzięki temu całość będzie prezentować się nienagannie.

Zaproszenia na ślub w stylu klasycznym powinny być eleganckie i nie przerysowane. Proponujemy gustowne zaproszenia papierowe, ozdabiane wstążeczkami czy połyskującymi kryształkami. Jeżeli chcecie tchnąć w klasykę odrobinę nowatorskich fluidów, rozważcie zaproszenia ślubne z pleksy. Wykonany na nich nadruk prezentuje się szlachetnie i wyraziście, a grafika może zostać kolorystycznie dostosowana do koloru jaki będzie grał pierwsze skrzypce na waszym weselu. 

Dekoracje i akcesoria weselne na wesele w stylu klasycznym

Również inne dodatki mogą wpisywać się w styl klasyczny, razem tworząc niepowtarzalny klimat tej niebanalnej uroczystości. Mowa tutaj o plakatach powitalnych, numerach na stoliki czy winietkach weselnych. Nawet dekoracje na samochód mogą korespondować ze stylem klasycznym.  Dobry smak, delikatne kwiatowe wzory i szlachetne bądź stonowane kolory będą waszymi sprzymierzeńcami. 

Warto subtelnie ozdobić stół pary młodej, aby jednak wyróżniał się spośród innych – w naszym sklepie możecie zamówić dekoracje na krzesła weselne, lub wykonane na wzór kaligraficznej czcionki napisy na ściankę nad parą młodą, które solo lub przystrojone kwiatami będą stanowić miłą dla oka ozdobę. 

Kategorie prezentów