Styl botaniczny

Blog » Poradnik prezentowy » Styl botaniczny

Wśród trendów weselnych od jakiegoś czasu jest bardzo wyraźny trend powrotu do natury. Kwiaty od zawsze nierozerwalnie związane były z ceremoniami ślubnymi, ale obecnie motywy roślinne niejednokrotnie stanowią motyw przewodni wesela. Śluby w stylu botanicznym, inspirowane naturalnymi kolorami i estetyką sygnowaną podpisem matki natury. Wszelkie odcienie zieleni fantastycznie łączą się z bielą – sztandarowym kolorem kojarzącym się ze ślubem i weselem.

Dekoracje na wesele w stylu botanicznym

Styl botaniczny sporo czerpie ze stylu rustykalnego który również zakorzeniony jest w naturze. Naturalne dekoracje, wiodące prym drewno i dekoracje roślinne- na tym skupcie się dekorując wnętrze. 

Ślub botaniczny – paprocie, monstera i inne

Botaniczny ślub naj­le­piej spraw­dzi się na weselach organizowanych wio­sną lub lat­em, z prostej przyczyny. Wte­dy roślinność budzi się do życia i jest w rozkwicie, a co za tym idzie  jest największy wybór i do­stęp do różnorakich zie­lo­nych akcentów ro­ślin­nych. I już można zaszaleć czyniąc wystrój niebanalny – roślinny.

Zaproszenia i dekoracje roślinne na wesele w stylu botanicznym

Od zaproszeń wszystko się zaczyna. Zadbajcie, aby powiązać je z motywem przewodnim wesela, aby wszystko razem stanowiło spójną całość. Na zaproszeniach papierowych może być widoczna grafika z roślinami w roli głównej. Ciekawie prezentować się będą również zaproszenia ślubne drewniane – roślinną grafikę można na nich wygrawerować, nadrukować, bądź zapakować je w jutową kopertę przepasaną np. suszoną roślinką. Ostatnio bardzo modne są motywy liści paproci, eukaliptusa czy kultowej rośliny jaką jest monstera. Również plakaty czy tablice powitalne dla gości mogą pasować do zaproszeń. Podobnie rzecz ma się z winietkami ślubnymi, które będą czekać przy nakryciach gości. Mogą być one papierowe, lub drewniane.

Dekoracje na krzesła weselne i ściany

Krzesła oraz stoły weselne warto ozdobić w zgodzie z wybranym stylem. Gdy mowa o stylu botanicznym proponujemy tabliczki z drewna, lub wycięte ze sklejki drewnianej napisy które można zamocować za pomocą sznureczków lub jutowej taśmy i dodatkowo ozdobić gałązkami i kwiatami.  Podobnie sprawa się ma, jeżeli chodzi o numerki na stół, oraz napisy na stół oraz na ściankę za parą młodą. Taki drewniany napis okalany girlandą kwiecia, przyciąga uwagę i wspaniale prezentuje się na zdjęciach. Warto również odpowiednio przystroić tort weselny – kwiaty i drewniany topper z imionami pary młodej znakomicie będą współgrać ze sobą.

Ślub i wesele – kwiaty i motywy roślinne

W zieleni jest coś kojącego i czarującego zarazem. Do tego wspaniale koresponduje ona z bielą która najczęściej jest głównym kolorem. W naszej ofercie znajdziecie kolekcje wpisujące się w botaniczny trend ślubny. Piwonie, wrzosy, eukaliptus, liście palm czy spektakularna monstera – stale śledzimy trendy ślubne, i opracowujemy coraz to nowe wzory, aby każdy w naszym sklepie z akcesoriami weselnymi mógł znaleźć coś dla siebie. Dopełnieniem zamocowanych kwiatów, mogą być tablice rejestracyjne ślubne z imionami nowożeńców i grafiką z listkami. 

Nie zapominajcie o roślinach, gdy planujecie dekoracje samochodu ślubnego. Nie ukrywamy, że tworzenie wzorów botanicznych jest szczególnie przyjemne – to prawdziwa uczta dla oka!

Kategorie prezentów