Styl Boho

Blog » Poradnik prezentowy » Styl Boho

Styl boho. Jaka to tajemnica zawarta jest w tych kilku literkach? Co sprawia, że ten styl zawiera w sobie coś takiego, że uwodzi i zyskuje sobie coraz większe rzesze zwolenników? Spróbujmy rozwikłać tę zagadkę i dowiedzieć się czym charakteryzują się ślub i wesele boho.

Dekoracje na wesele w stylu Boho

Jeżeli przyjrzeć się temu stylowi, z pewnością zauważycie, że wiele wspólnego ma ze stylem rustykalnym. Jego wiodąca kolorystyka nawiązuje do kolorów ziemi i natury. Panny młode z chęcią zdecydują się na lekkie, luźne fryzury ślubne i powłóczyste, liryczne sukienki. Co z dekoracją sali i akcesoriami ślubnymi?

Ślub i wesele – dekoracje w stylu boho

Jeżeli już zdecydowaliście się zorganizować wesele w konkretnym stylu, to warto poświęcić trochę czasu na dobór odpowiednich dodatków które podkreślą unikatowy charakter uroczystości.Co wyróżnia styl boho?

Przede wszystkim luz i artystyczny akcent. Regularne formy i swoisty pedantyzm? To zdecydowanie nie boho. l boho łączy ze sobą różne faktury i materiały. Nie stroni od asymetrii, niedokończonych, jakby przetartych, nieco postarzanych elementów… unika perfekcjonizmu, a znajduje piękno i charakter w niedopowiedzeniu. Dużą rolę gra ciepłe, nieco przygaszone światło, a antyczne świeczniki i nadpalone świece przydadzą stylu.

Wzory jakie kojarzą się ze stylem boho to:

  • koronki,
  • piórka,
  • koraliki
  • frędzle,
  • naturalne materiały
  • artystyczny nieład
  • bogate wzornictwo: desenie etno, kwiaty
  • połączenie barw ziemi, z bardzo wyrazistymi barwami kojarzącymi się z artystyczną bohemą: na przykład złoty, miedziany, szafirowy

Jak zorganizować wesele w stylu boho

Wesele w stylu boho to wesele nie tylko pełne kwiatów. Specyficznego klimatu nadadzą też łapacze snów, wachlarze czy ozdoby z piór lub koralików. Niezwykle ważne są detale, które znajdują się na przykład na stołach weselnych lub przy wejściu do ośrodka – w naszej ofercie znajdziecie tablice powitalne w stylu boho(na drewnie lub na pleksie), dopasowane do nich winietki, numery na stół. Zaproszenia ślubne boho mogą wystąpić w formie klasycznej, ale szczególnie polecamy zaproszenia drewniane które nawiązują do natury… chyba, że kierujecie się a stronę nieco bardziej innowacyjnego boho, wtedy to warto zdecydować się w zaproszenia ślubne boho na pleksi.

To nie wszystko – mając styl boho za motyw przewodni wesela, również możecie nim się kierować organizując prezent na podziękowanie dla rodziców i świadków, lub drobne upominki dla gości. 

Oczywiście ważny jest też wygląd sali – boho wspaniale sprawdzi się w weselach plenerowych, ale dzięki dekoracjom weselnym można wprowadzić klimat artystycznej bohemy we właściwie każdy rodzaj sali weselnej. 

Wśród najczęściej wykorzystywanych materiałów do dekoracji znajdują się len czy juta oraz materiały nieco bardziej eleganckie, takie jak połyskliwy jedwab czy satyna w wyrazistych kolorach o których wspominaliśmy wcześniej.

Kategorie prezentów