Rocznice ślubu i ich nazwy oraz co znaczą

Blog » Poradnik prezentowy » Rocznice ślubu i ich nazwy oraz co znaczą

1 Rocznica Ślubu – Papierowa

Pierwsza rocznica ślubu nazwana jest papierową. Młode małżeństwo po roku spędzonym wspólnie obchodzi pierwszy raz w życiu wspólną rocznicę ślubu. Jest to wyjątkowy moment na podsumowanie dwunastu miesięcy. Postarajmy się wtedy wyciągnąć wnioski z naszego zachowania. Zastanówmy się:

  • czy zaistniałe problemy nie były z naszej winy, a jeśli tak to jak możemy temu zaradzić.
  • co powinniśmy w sobie zmienić, by drugiej połówce żyło się lepiej.
  • jakie problemy pojawiają się najczęściej i co lub kto jest ich przyczyną
  • przeanalizujmy swoje wady i zalety
  • jeśli mamy jakieś sugestie wobec naszego małżonka warto mu o tym powiedzieć
  • następnie zwróć uwagę co możesz zrobić, by Wasze wspólne życie było znacznie lepsze. By częściej niż do kłótni, dochodziliście do porozumienia.

By w sposób wyjątkowy uczcić dzień pierwszej rocznicy ślubu, warto wybrać niestandardowy podarunek, który będzie symbolem wspólnej drogi, tej już przebytej oraz tej wspólnej, w którą zmierzacie.

Wyjątkową propozycją na prezent dla pary, jak również na prezent na okazję rocznicy ślubu będzie ekskluzywny album drewniany. Wszystkie wspólne zdjęcia będzie można zamieścić w jednym miejscu. Dzięki temu zostaną zachowane najważniejsze wspomnienia z małżeńskiego życia. Bezpośrednio na albumie można zamieścić grawer z wybraną dedykacją, to sprawi, że będzie on jedyny w swoim rodzaju i zapadnie w pamięci na bardzo długo.

2 Rocznica Ślubu – Bawełniana

Każda rocznica ślubu jest wyjątkowa, ale czy wiesz w jak wyjątkowy sposób świętować drugą rocznicę ślubu?

Korzystając z okazji, że lada dzień będziesz obchodzić wspólnie z mężem lub żoną bawełnianą rocznicę ślubu, przygotowaliśmy dla Was oryginalny prezent, którego cechuje wiele zalet. Zastanów się jak wprowadzić wesoły i energiczny nastrój z nutką fantazji podczas świętowania tego szczególnego dnia. Naszą propozycją jest wybranie gry dla dwojga, która w subtelny sposób rozgrzeje Wasze serca i zaowocuje fantastyczną zabawą! Na produkt składa się bawełniany worek, w którego środku znajduje się 35 sztuk drewnianych serduszek. Po 10 serduszek dla każdej z osób, kolejnych 10 pustych i 5 dodatkowych. Na swoich sercach piszecie zadania dla partnera, wrzucacie je do środka i losujecie pierwsze polecenie. Gra rozbudzi w Was wyobraźnie i sprawi, że ta bawełniana rocznica zachowa się w Waszej pamięci na bardzo długie lata. Na bawełnianym worku wykonamy personalizowany nadruk z wybranymi imionami.

Z naszej strony przekazujemy Wam serdecznie życzenia, na drugim roku wspólnego życia. Oby kolejne lata przebiegły równie harmonijnie i zgodnie jak te dwa pozostałe. 🙂

3 Rocznica Ślubu – Skórzana

Małżeństwo jest jedną z najbardziej złożonych relacji między dwojgiem ludzi. Trzecia rocznica ślubu nazywana jest skórzaną. Po kilku latach spędzonych razem małżeństwo zna już całkowicie swoje nawyki, przebrnęło przez wiele kłótni, a także przeżyło wiele radosnych chwil. Więcej niż połowa małżeństw po trzech latach życia razem wychowuje już przynajmniej jedno dziecko. To sprawia, że cały czas mają wspólny temat, a ich więź jest coraz silniejsza.

Jeśli wybierasz się na przyjęcie z okazji trzeciej rocznicy ślubu, zastanawiasz się z pewnością jak powinien wyglądać odpowiedni dla nich prezent, to wiedz, że przygotowaliśmy dla Ciebie coś wspaniałego. Oryginalne kubki dla dwojga w ozdobnym bawełnianym worku staną się niezwykłą forma podarunkową na prezent z okazji trzeciej rocznicy ślubu, zwanej popularnie skórzaną. Produkty stworzone są z myślą o parze. Pojemność kubków to 330 ml, wykonane są z materiału ceramicznego. Kolor utrzymany jest w ciepłej pastelowej tonacji błękitu i różu. Worek, jak również kubki, możemy w pełni spersonalizować. Wybrane imiona naniesiemy bezpośrednio na przedmioty, tak by stały się pamiątką na resztę życia. Kubki możesz swobodnie czyścić w zmywarce mechanicznej, nie martwiąc się jednocześnie o jakość nadruku. Taki upominek dla dwojga sprowokuje ich do spędzania wspólnych śniadań i kolacji.

4 Rocznica Ślubu – Kwiatowa Lub Owocowa

5 Rocznica Ślubu – Drewniana

Mija 5 lat odkąd wspólnie z mężem ślubowaliście sobie dozgonną miłość, wierność i uczciwość małżeńską? Każda rocznica ślubu jest wyjątkowa, lecz właśnie teraz będziecie świętować piątą, która nazywana jest drewnianą.

Czy już wiesz co podarujesz mężowi na prezent z okazji 5 rocznicy ślubu? Mamy dla Ciebie wiele propozycji, które staną się wielką niespodzianką, jak również pamiątką na długie lata. Elegancki zegarek Gino Rossi w etui wywoła wielki zachwyt i uznanie w oczach kochanego męża. Produkt zostanie umieszczony w drewnianym pudełku, w którego wnętrzu znajdzie się laminowana tabliczka. Możliwość pełnej personalizacji prezentu sprawi, że Twój mąż otrzyma osobisty zegarek, na którym wygrawerujemy wybraną przez Ciebie treść. Zegarek posiada mineralne szkiełko odporne na zarysowania, tarcza jest w kolorze grafitowym, a wskazówki są fluoresencyjne. Pasek zegarka jest antyalergiczny, wykonany z czarnej skóry i obszyty białą nicią. Tekst graweru znajdzie się na wewnętrznej części zegarka, w miejscu dostępnym tylko dla męża. Tak subtelna forma upominku sprawi bez wątpienia wiele radości małżonkowi.

Poniżej przedstawiamy sposób na romantyczną kolację na tarasie:

  • przygotuj menu; najlepiej jedno danie, deser, wino lub szampan
  • dekoracje na stół; świeże kwiaty, świeczki zapachowe
  •  i nie zapomnij o muzyce.

6 Rocznica Ślubu – Cukrowa Lub Żelazna

Wybierasz się na cukrową rocznicę ślubu? Z wielką przyjemnością prezentujemy Ci wyjątkowy prezent z okazji szóstej rocznicy ślubu.

Wszyscy zgodzą się, że małżeństwo jest jednym z najbardziej złożonych relacji między dwojgiem ludzi. Jeśli sam nie jesteś w związku, którego więzy zostały publicznie zaplecione, to z pewnością będzie Ci trudniej zrozumieć jak wiele pracy trzeba w codziennie życie.

Pamiętajmy, że co jakiś czas warto odświeżać wspólnie przeżyte wspomnienia. Aby zatem nadać niepowtarzalnego charakteru jednemu z nich, podaruj parze wyjątkowe dla niech zdjęcie.

Przesłaną do nas fotografię wydrukujemy na wysokiej jakości papierze foto, następnie umieścimy w eleganckiej ramce, której kolor wybierzesz samodzielnie spośród trzech dostępnych. Pamiętaj, że Twój prezent z okazji rocznicy ślubu powinien być jedyny w swoim rodzaju i wywołać wielkie zainteresowanie. Ślub to wielkie wydarzenie w roku, należy pamiętać o jego rocznicy bo właśnie dzięki temu można na nowo odświeżyć wspaniałe wspomnienie z tego dnia.

7 Rocznica Ślubu – Wełniana

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się co oznacza słowo małżeństwo? Dziś przychodzimy do Ciebie z całkiem nową odsłoną cyklu o rocznicach. Być może sam obchodzisz siódmą rocznicę ślubu, a być może za niedługi czas staniesz na ślubnym kobiercu? Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć Ci jak najlepiej słowo małżeństwo, które obecne jest w polskiej kulturze od bardzo dawna.

Kiedy dwoje ludzi zostali połączeni w parę wykształcili razem wspólną więź.  Ostatnim etapem każdego związku jest przejście w relację małżeńską. Małżeństwo tworzy mąż i żona. Czy uda Ci się zobaczyć gołym okiem jak wielka siła tkwi w tym słowie?  Połączona para nie tylko na co dzień dzieli się ze sobą różnymi sprawami, lecz także jest połączona w sposób abstrakcyjny. Mąż i żona połączeni w parę tworzą całość i nazwani są małżeństwem. Małżeństwo to zespolenie dwóch słów. Warto dodać, że w języku starocerkiewnym istniało słowo malzena oznaczające parę złożoną z męża i żony. Wyraz zawierał słowo zena – odnoszące się do kobiety , a także słówko zapożyczenia niemieckiego od Gemahl – mal , czyli mąż. Ewoluując dziś otrzymaliśmy formę małżeństwo, które jest bez wątpienia idealnym określeniem związku dwojga ludzi.

Jeśli za niedługi czas będziesz obchodzić 7 rocznicę ślubu, to wiedz, że dobrnąłeś do pięknej liczby w swoim małżeństwie, która jest z pewnością świetnym przykładem na to, że Twój związek jest stabilny i tworzy wzór do naśladowania.

Być może sam wybierasz się na przyjęcie zorganizowane na okazję wełnianej rocznicy ślubu i zastanawiasz się jaki wybrać prezent dla pary. Mamy dla Ciebie idealną propozycję, która oczaruje każdą parę małżeńską.  Zestaw podarunkowy w wiklinowym koszu, na który składa się komplet kubków latte oraz dwa ręczniki w kolorze białym i niebieskim, wraz z personalizacją okażą się świetnym prezentem na rocznicę ślubu. Wiedz, że bezpośrednio na kubkach zamieścimy nadruk ze wzorem oraz imionami, które nam podasz. Natomiast na ręcznikach wykonamy haft również z imionami pary. Tylko spersonalizowany prezent zaskoczy ulubioną parę. Całość na sam koniec zapakujemy w elegancki celofan i przewiążemy ozdobną kokardką. Mamy nadzieję, że Twój prezent z okazji rocznicy ślubu będzie strzałem w dziesiątkę.

8 Rocznica Ślubu – Spiżowa, Brązowa Lub Blaszana

9 Rocznica Ślubu – Gliniana Lub Generalska

Chcąc cofnąć się na sam początek wspólnego małżeństwa, wspomnienia będą dotyczyć pierwszych dni mieszkania razem, wspólnych śniadań, obiadów i szczęścia, które przynosił każdy dzień. W małżeństwie mamy jednak dni, które są lekcją i uczą dochodzenia do kompromisów. Przez wszystkie lata każda ze stron poznawała nawyki drugiej osoby, jej wady i zalety od samych podstaw. Dziewięć lat wspólnego życia sprawiło, że małżeństwo odkryło więcej tajemnic i jednocześnie minione lata stały się prognozą na przyszłość.

Czy wiesz w jaki sposób uczcić dziewiątą rocznicę ślubu?  Czy wiesz, że nazywana jest często glinianą rocznicą ślubu? Skłaniając się ku symbolicznemu jej znaczeniu można wywnioskować , że to co wytworzyło się przez ostatnie lata będzie stanowić jedną z podstaw, na której oprą się małżeńskie relacje. To co bowiem zostanie utworzone z gliny, po odpowiednim zahartowaniu będzie służyć przez bardzo długi czas.

Na idealny prezent z okazji dziewiątej rocznicy ślubu proponujemy wybranie zestawu kucharskiego. Bambusowa deska do krojenia oraz noże kuchenne w bloku sprawią, że przygotowywanie potraw będzie świetnym sposobem na spędzenie wspólnego czasu. Chcąc sprawić, wielką radość parze dołącz do zestawu pełną personalizację, która zamieni zestaw w pamiątkę na całe życie.

10 Rocznica Ślubu – Cynowa

Dziesięć lat wspólnego życia to bez wątpienia bardzo długi czas. Rocznica ślubu jest dla dwojga ludzi czymś szczególnym, bowiem w tym właśnie czasie nadchodzi czas przemyśleń i zadumy nad tym co już się wydarzyło i co może się stać. Dziesiąta rocznica ślubu nazywana jest cynową. Przeanalizujmy więc właściwości cyny, być może znajdziemy podobieństwa, które będą charakterystyczne dla związku o tyluletnim stażu.

Cynę wykorzystuje się do pokrywania innych metali cienką warstwą antykorozyjną. Tworzy więc zabezpieczenie i zagruntowuje materiał przed niszczeniem. Być może nie bez powodu dziesiąta rocznica ślubu została nazwana cynową. Wspólne lata przebyte razem sprawiły, że związek małżeński przeszedł dość długą drogę i dojrzał by wstąpić w całkiem nowy rozdział, który jeszcze bardziej będzie gruntował uczucie i relacje.

Jednym z najbardziej udanych pomysłów na prezent z okazji rocznicy ślubu jest z pewnością komplet szlafroków dla pary z opcją haftowania. Decydując się na taka niespodziankę sprawisz, że małżeństwo z dziesięcioletnim stażem miło spędzi wieczór na wspólnym relaksie i kąpieli. Wybranie indywidualnego haftu na pewno zamieni całość w oryginalny prezent z okazji rocznicy ślubu.

11 Rocznica Ślubu – Stalowa

12 Rocznica Ślubu – Płócienna, Jedwabna Lub Lniana

Każda rocznica jest wyjątkowa. Dziś będziemy zastanawiać się co oznacza dwunasta rocznica ślubu, a przede wszystkim jaki wybrać prezent dla pary na tę okazję.

Dwanaście lat, które wspólnie przeszło małżeństwo jest okresem wyjątkowym i w szczególny sposób podkreśla siłę uczucia, które łączy dwoje ludzi. Dom, mieszkanie, dzieci i codzienność, te wszystkie rzeczy składają się na jedną całość, którą można opisać jednym słowem: rodzina.

Zbudowanie rodziny to cel niemal każdego małżeństwa. Codzienność sprawia, że każdego dnia zajmujemy się jej pielęgnowaniem i opieką. Stwarzamy warunki, dzięki którym możemy wychować dzieci, budujemy dom, który jest ostoją i pełny spokoju. Nadchodzi w ciągu roku czas, kiedy małżeństwo i jednocześnie rodzice, obchodzą rocznicę ślubu. Dwunasta rocznica ślubu nazywana jest lnianą rocznicą.

Len to roślina, którą wykorzystuje się w przemyśle włókienniczym. Jest jednocześnie rośliną leczniczą, która ma kojący wpływ na organizm człowieka. Być może dlatego dwunasta rocznica ślubu nazywana jest lnianą rocznicą, ponieważ w tym czasie związek jest ustabilizowany. Mąż i żona to fundament każdej rodziny. Są świadomi i jednocześnie wiedzą, że priorytetem jest jak najlepsze wychowanie dzieci i danie im przykładu jak wygląda budowanie silnych więzi rodzinnych.

Nie wiesz więc, co wybrać na prezent z okazji dwunastej rocznicy ślubu rodziców, znajomych lub bliskich Ci osób? Znamy odpowiedź i prezentujemy Ci jeden z najlepszych przykładów.

Zestaw kubków na poranną herbatę lub kawę sprawdzi się rewelacyjnie. Wspólne śniadanie to jeden z budujących elementów każdej relacji. Indywidualne kubki dedykowane parze sprawią radość i będą powodem do jak najczęstszego spędzania czasu. Niby małe rzeczy, a jednak właśnie one potrafią łączyć i zacieśniać więź.

Na produkty nałożymy nadruk z wybraną treścią. Oba kubki zostaną umieszczone w bawełnianym worku. Taki rodzaj podarunku z pewnością zaskoczy jubilatów i stanie się pamiątką na wiele lat.

13 Rocznica Ślubu – Koronkowa

14 Rocznica Ślubu – Kości Słoniowej

Co wybrać na rocznicę ślubu dla żony? Odpowiedź jest prosta: złota biżuteria. Elegancki łańcuszek ze złotym wisiorkiem w kształcie serca oczaruje każdą kobietę, a w szczególności Twoją żonę. Jego personalizacja nada mu osobistego charakteru. Nic nie jest piękniejsze niż promienny uśmiech Twojej żony, wciąż taki sam jak sprzed 14 lat:)

14 rocznica ślubu nazywana jest rocznicą kości słoniowej.  Jak to jest żyć wspólnie tyle lat  i jak jednocześnie budować wspólne relacje? Ciężko jest odpowiedzieć na pytanie co cechuje prawdziwe małżeństwo, ponieważ każdy zna inny przepis na szczęście. Jednak cechą wspólną udanych związków jest szacunek. Gdy darzymy siebie szacunkiem i dbamy o siebie nawzajem, nic nie jest w stanie zmienić lub zepsuć domowego szczęścia.

Kto jest odpowiedzialny za rozumienie, którym darzymy się każdego dnia? Kto pierwszy wyciąga rękę w czasie sporów? Kto najczęściej idzie na kompromis? Jak radzić sobie w czasie kłótni i wielkich problemów? Wiadomo, nikt nie jest idealny, a popełnić błąd może każdy z nas.
Uważam, że warto popełniać błędy. Nie wolno traktować ich jako zło. To właśnie dzięki błędom i nauczce, którą dostajemy od życia jesteśmy wstanie wyciągnąć wiele wniosków, które nie tylko budują nasz światopogląd, lecz skłaniają do zmian. Dziś, kiedy ciężko jest o prawdziwą przyjaźń, zdrową relację z partnerem powinniśmy być silni , by potrafić radzić sobie samemu. Każdy błąd, który popełnisz to lekcja, dana Ci za darmo. Skorzystaj więc z niej najwięcej ile potrafisz. Związek to systematyczne popełnianie błędów. W momencie kiedy zderzają się nawyki i wychowanie z dwóch innych rodzin, ciężko od razu się porozumieć. Kompromis to pierwsze lekarstwo, które leczy sprzeczki i nieporozumienia. Warto zastanowić się jak wiele zrobiła dla nas druga osoba. Zmiana, którą jesteśmy w stanie zauważyć u bliskiej nam osoby i świadomość, że zrobiła to dla nas, to wyjątkowy dowód na miłość. Każdy następny rok małżeństwa może być jedynie lepszy:)

15 Rocznica Ślubu – Kryształowa

20 Rocznica Ślubu – Porcelanowa

25 Rocznica Ślubu – Srebrna

Co podarować na prezent z okazji dwudziestej piątej rocznicy ślubu? Jak sprawić, aby wybrana para poczuła się wyjątkowo?  W dzisiejszym poście przedstawimy Ci klasyczne pomysły na udaną niespodziankę.

Szachy z mosiądzu z personalizacją

Eleganckie szachy utrzymane w ciekawej kolorystyce proponuje firma Marinakis Bross. Zarówno figurki , jak również szachownicę wykonano z mosiądzu, a cały komplet zapakowany został w bordowe pudełko. Elegancka forma podarunku, a tym bardziej jego praktyczne zastosowanie z pewnością oczaruje jubilatów.

Beczka dębowa z grawerem dedykacji ( 5 litrów pojemności)  

Kolejną propozycją urodzinową będzie z pewnością beczka dębowa. Ulubiony trunek wino, whisky, nalewka czy starka, przytrzymywana w tradycyjny sposób nabierze charakterystycznego smaku oraz aromatu. Grawer na przedniej części beczki zamieni ją w pamiątkę na całe życie. Spraw, aby wybrana przez Ciebie para małżeńska mogła się pochwalić oryginalną niespodzianką z okazji 25 rocznicy ślubu.

Zestaw prezentowy w koszu: ręczniki oraz filiżanki z personalizacją 

Praktyczne prezenty nigdy nie wychodzą z mody. Rocznica ślubu jest tą szczególną okazją, dzięki której możesz w wyjątkowy sposób obdarować wybraną parę. Srebrne gody są tylko raz w życiu. W skład zestawu wchodzą dwa ręczniki kąpielowe, na których wykonamy haft z wybranymi imionami oraz dwie filiżanki z nadrukiem dedykacji.

Wybierając prezent dla pary pamiętaj o tym, aby był nie tylko symboliczny, lecz również mógł służyć.

30 Rocznica Ślubu – Perłowa

Czy wiedziałeś o tym, że trzydziesta rocznica ślubu nazywana jest perłową? Czy wiesz czym cechuje się małżeństwo z trzydziestoletnim stażem? A jaka cecha wyłania się na pierwszy plan?

Nie bez powodu trzydziesta rocznica ślubu nazywana jest perłową.

Perły znane są na całym świecie i najczęściej wykorzystywane w jubilerstwie do produkcji różnego rodzaju biżuterii. Każdej kobiecie dodają eleganckiego wyglądu i klasy.

O perły trzeba dbać szczególnie, by ich urok i specyficzny wygląd stale budził zachwyt. Stąd też trzydziestoletnia rocznica ślubu nazwana jest perłową. Małżeństwo z tyluletnim stażem powinno okazywać sobie troskę. Dbanie o wspólne dobro, wzajemne relacje, które podstawy mają na zrozumieniu mają w sobie tyle piękna ile mała, biała perła.

Jeśli zastanawiasz się co wybrać na prezent dla małżeństwa z okazji 30. stej rocznicy ślubu, wiedz, że właśnie w tym miejscu znajdziesz trafiony pomysł na prezent.

Drewniana skrzynka na wino i kieliszki sprawdzi się wyjątkowo w roli prezentu na 30 rocznicę ślubu. Grawerowanie wybranej dedykacji lub życzeń bezpośrednio na produkcie zamieni całość w ponadczasową pamiątkę. Dzięki Tobie jubilaci będą mogli delektować się ulubionym winem w eleganckiej formie. Charakterystyczny wygląd skrzynki, kolor, surowe drewno z którego jest wykonana oraz przeznaczenie będzie stanowić stylowy dodatek do każdego pomieszczenia. Wiedz, że to właśnie dzięki Tobie trzydziesta rocznica ślubu będzie hucznie obchodzona nie tylko w gronie rodzinnym , lecz również znajomych.

35 Rocznica Ślubu – Koralowa

40 Rocznica Ślubu – Rubinowa

45 Rocznica Ślubu – Szafirowa

50 Rocznica Ślubu – Złota – Tzw. Złote Gody

55 Rocznica Ślubu – Szmaragdowa Lub Platynowa

Czy wiesz jak uroczystym dniem będzie 55 rocznica ślubu Twoich rodziców? Para małżonków wspólnie świętuje dzień, w którym zdecydowała się na przejście przez życie razem. Czy może być coś bardziej wyjątkowego niż zbudowanie wzajemnej relacji opartej na zrozumieniu, cierpliwości i szacunku.

Tego dnia wracamy wspomnieniami do dnia, w którym ślubowaliśmy miłość, wierność i uczciwość małżeńską.
Kochać uczymy się całe życie. Codzienne problemy, kłótnie oraz emocje, wszystko łączy nas z drugim człowiekiem. Wspólne wspomnienia, przeżyte razem chwile oraz doświadczenia sprawiły, że małżeństwo z 55 letnim stażem cechuje niezłomność.

Wierność oraz uczciwość małżeńska jest przypieczętowaniem związku, w którym żyjemy i chcemy trwać dalej.

Co zatem wybrać na prezent z okazji 55 rocznicy ślubu? Co zaskoczy kochanych dziadków i sprawi, że właśnie Ty będziesz autorem jednej z najbardziej udanej niespodzianki?

Zestaw ręczników w koszu, który będzie przypominał wspaniały bukiet sprawi, że Twój prezent zaskoczy wszystkie osoby. Wszystkie ręczniki zostaną umieszczone w wiklinowym koszu oraz ozdobione dodatkami.

Spraw, by kochani dziadkowie poczuli się szczególnie w ten dzień i zadedykuj im prezent wybierając haft życzeń.
55 rocznicę ślubu obchodzi się tylko raz w życiu, bowiem już nigdy więcej nie będzie okazja, by pokochać kogoś i spędzić z tą osobą 55 lat.

60 Rocznica Ślubu – Diamentowa

65 Rocznica Ślubu – Żelazna

70 Rocznica Ślubu – Kamienna

75 Rocznica Ślubu – Brylantowa

Kategorie prezentów