Prezenty od zajączka na Wielkanoc

Blog » Poradnik prezentowy » Prezenty od zajączka na Wielkanoc

W pierwszy dzień świąt wielkanocnych do wielu maluchów przychodzi królik z prezentami. Już nie tylko Święty Mikołaj przynosi podarunki, ale już w coraz większej ilości polskich województw dzieci dostają prezent również od zajączka. Zwyczaj obdarowywania dzieci prezentami 'od zajączka’ mocno zakorzeniony jest w Niemczech i stamtąd to prawdopodobnie przyszedł do nas.

Jakie prezenty od zajączka mogą dostać dzieciaki?

Co kupić maluchowi na zajączka?

Przy okazji Świat Wielkanocnych prezenty zazwyczaj nie są tak spektakularne jak podczas Bożego Narodzenia. Liczy się natomiast to aby sprawiły najmłodszym mnóstwo radości.
W piękny niedzielny poranek wielkanocny dzieci zaraz po przebudzeniu ruszają w poszukiwaniu prezentów. Gdzie ich szukać? Gdzie zajączek zostawia prezenty?
Nie ma określonego miejsca gdzie prezenty mają się znajdować. Wielkanocny zajączek dnia poprzedniego chowa prezenty, aby dzieci mogły z radością poszukiwać podarków. Najczęściej można je zaleźć pod łóżkiem, za firaną czy w ogródku, jednak istnieje ogromna dowolność gdzie królik może je zostawić 🙂 Zwyczaj ten coraz bardziej powszechny jest w wielu polskich domach za sprawą tego, że jest to niezwykle miły akcent, który może towarzyszyć świętom wielkanocnym. Dając dzieciakom trochę radości przygotujmy im małe niespodzianki. No właśnie co kupić na prezenty od zajączka na wielkanoc?

Pomysły na prezenty od zajączka

Raczej nie chcecie inwestować w zabawki, tylko chcielibyście jako prezent od zajączka przygotować dzieciakom coś słodkiego? Jak najbardziej, zadbajcie tylko aby prezent taki miał fajną formę. Można pyszne, domowe ciasteczka włożyć do takiego słoja. Słój z grawerem dedykacji od zajączka może przysporzyć dzieciakom wiele radości. Oczywiście, największa uciecha z ciastek 😉 ale taki personalizowany słój to także miła pamiątka.

Prezenty dla dzieci na Wielkanoc

Jako prezent dla dziecka na Wielkanoc znakomicie sprawdzą się takie gadżety jak skarbonka z imieniem, poduszka z imieniem czy zabawki edukacyjne.  Bardzo dobrze w roli prezentu od zajączka odnajdzie się układanka drewniana. Dzieciaki uwielbiają się nimi bawić. Jest to zabawka która pobudza wyobraźnię malucha. Poprzez nadrukowanie dedykacji i imienia dziecka, nadacie klasycznej układance wymiar wyjątkowego prezentu na wielkanoc. 

Skarbonki jako prezenty od zajączka

Czas na naukę oszczędzania? Być może wie o tym i wielkanocny zajączek takie to będą prezenty od zajaczka: skarbonki z personalizacją.W dedykacji można napisać, że to prezent od zająca.

Kategorie prezentów