Jak zapakować prezent?

Blog » Poradnik prezentowy » Jak zapakować prezent?

Jeżeli wybrałeś już prezent dla bliskiej osoby warto pokusić się, aby i jego opakowanie cieszyło wzrok. Jak ładnie zapakować prezent? Nie jest to wcale tak trudne, jak mogło by się wydawać. Wystarczy tylko odrobina dobrych chęci, papier, wstążka i nożyczki. Przydadzą się także jakieś drobne ozdoby do dekoracji. Tak naprawdę możemy wykorzystać wszystko to, co akurat mamy pod ręką. Przeszukaj w domu wszystkie szafki, szuflady i inne zakamarki, a z pewnością znajdziesz mnóstwo rzeczy na oryginalne opakowanie prezentu.

Wkrótce wybierasz się na przyjęcie urodzinowe i zastanawiasz się jak odpowiednio zapakować prezent urodzinowy?

Nawet mały drobiazg, zapakowany w nietuzinkowy sposób sprawi ogromną radość solenizantowi. Jeżeli masz do dyspozycji tylko szary papier owiń go kilka razy satynową wstążką, kolorowym sznurkiem lub własnoręcznie namaluj na nim jakiś wzór. Na pewno znajdziesz też w domu starą gazetę, w którą również możesz zawinąć podarunek. Najlepiej, aby jej tematyka nawiązywała do upominku lub pasji i zainteresowań obdarowanego. Dla miłośnika samochodów może to być magazyn motoryzacyjny, dla kucharza strona z przepisem na wyszukane danie, a dla podróżnika fragment mapy. Zapakowany w ten sposób prezent urodzinowy na pewno zaskoczy jubilata i wywoła na jego twarzy uśmiech.

Na ozdobne pakowanie prezentów możesz także wykorzystać niepotrzebne, kartonowe pudełko na przykład po butach. Wystarczy tylko, że okleisz go kolorowym papierem, obwiążesz sznurkiem i dołączysz bilecik z imieniem obdarowanego, a stanie się niepowtarzalnym dodatkiem do Twojego upominku.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia wręczamy bliskim nam osobom mnóstwo prezentów. Własnoręczne pakowanie prezentów świątecznych to nie nie lada wyzwanie. Warto nie odkładać tego na ostatnią chwilę i ze sporym wyprzedzeniem zadbać o to, aby każdy z nich był pięknie zapakowany. Nie ma bowiem nic lepszego niż widok pięknie zapakowanych prezentów pod choinką. Najlepiej, aby opakowanie świątecznego prezentu od razu kojarzyło się z Bożym Narodzeniem. Możesz użyć w tym celu kolorowego papieru ze świątecznym motywem lub zwykły szary papier wzbogacić o jakiś świąteczny dodatek. Doskonale sprawdzi się tutaj mała gałązka choinki lub jemioły oraz wycięte z papieru ozdoby w kształcie reniferów, aniołków, mikołaja czy płatki śniegu. Zapakowane w ten sposób świąteczne upominki na pewno wzbudzą zachwyt u obdarowanych osób i sprawia im olbrzymią radość, a ich rozpakowywanie sprawi im olbrzymią frajdę.

Pakowanie prezentów ślubnych to wspaniała okazja, by zaskoczyć nowożeńców niebanalnym pomysłem. Prezent na tę okazję powinien mieć eleganckie i schludne opakowanie. Najlepiej wykorzystać w tym celu papier w odcieniach bieli, beżu lub złota. Ciekawym pomysłem jest też użycie celofanu do pakowania prezentów. Wystarczy wtedy tylko przewiązać go u góry kolorową wstążką z kokardą i opakowanie prezentu mamy już z głowy.

Jak widać pakowanie prezentów jest banalnie proste. Wystarczy tylko odrobina kreatywności, aby zwykłe pudełko zmienić w coś niepowtarzalnego. Jeśli jednak po przeczytaniu tego posta nadal nie jesteś pewien czy sobie poradzisz, możesz zapakowanie Twojego prezentu powierzyć nam. Z wielką radością zapakujemy prezent dla bliskiej Ci osoby w sposób, który na pewno ją oczaruje.

Kategorie prezentów