Jak pomysłowo zapakować prezent?

Blog » Poradnik prezentowy » Jak pomysłowo zapakować prezent?

Co roku znajduje się dziesiątki okazji do kupna prezentu. Czasem wybór odpowiedniego zajmuje nam bardzo dużo czasu: wybranie odpowiedniej kategorii, wpasowanie się w czyjś gust, załatwienie wszystkich formalności związanych z zakupem; te wszystkie czynności są bardzo czasochłonne i niejednokrotnie zajmują nam one więcej niż byśmy chcieli. No ale jednak trudno się temu dziwić, pomysł na prezent nie przychodzi przecież w mgnieniu oka i dosłownie zawsze wymaga przemyślenia. A nawet mając już w ręku ten idealny, wyjątkowy prezent pojawia się kolejna przeszkoda, a mianowicie jego wizualny wygląd. Mówi się, że nie należy oceniać książki po okładce i powinno się zwracać uwagę na wnętrze, ale przecież znacznie przyjemniej jest patrzeć na ładnie zapakowany prezent, niż obdarte tekturowe pudełko owinięte taśmą. Przecież prezent jest jednak prezentem, więc musi również tak wyglądać.

W jaki sposób można zapakować prezent?

Nie zawsze jest możliwość zakupu prezent „gotowego”. Zazwyczaj trzeba samemu wymyślić, jak zapakować prezent tak, by prezentował się jak najlepiej i pasował do konkretnej okazji. W tym momencie pojawiają się pytania, jak ma wyglądać nasz prezent i na co musimy zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniego opakowania.
Jeśli zależy nam bardzo na czasie, najlepiej jest wybrać te najprostsze sposoby. Najbardziej popularną metodą pakowania prezentu jest włożenie go do torebki prezentowej, która co prawda nie jest za bardzo efektowna, ale zaoszczędza bardzo dużo czasu i nie jest wcale droga. W sklepach znajduje się zazwyczaj bardzo dużo toreb, każdego rodzaju, rozmiaru i kształtu, a jeśli ma się szczęście można trafić na naprawdę piękny nadruk na torbie, który będzie równocześnie pasował do naszej okazji.
Jeśli chcemy mieć prezent zapakowany w coś oryginalniejszego możemy wziąć pod uwagę zakup pudełka prezentowego. Jest ono co prawda droższe od zwykłej torby na prezenty, ale wygląda ciekawiej i jest również bardziej praktyczne ponieważ, w przeciwieństwie do torby prezentowej, może posłużyć również do przechowywania w nim własnych rzeczy takich, jak książki, zabawki czy nawet buty. Można więc powiedzieć, że byłby to pewnego rodzaju kolejny prezent od nas, który wcale nie musiałby wyglądać jak bombka choinkowa, by pięknie prezentować się w każdym pokoju.

Czasem najlepszym rozwiązaniem jest prostota

Jeśli prezent jest za duży na torbę i pudełko, można rozważyć zakup folii celofanowej. Jest ona dostępna w wielu kolorach, więc można ją z łatwością dopasować do kolorytu prezentu. Można do tego również dokupić kokardę lub wstążkę, które wyglądają pięknie w zestawieniu z tą folią.

Jak oryginalnie zapakować prezent?

Jeśli zależy Ci na czymś oryginalnym, możesz rozważyć własnoręczne zapakowanie prezentu. Wbrew pozorom nie jest to trudne, a na pewno zostanie docenione i miło odebrane.
Kupujesz dużo butów albo często zamawiasz rzeczy ze sklepów internetowych? Jeśli tak, to pewnie masz aż nadmiar pudełek po nich. Prawdopodobnie leżą nieużywane na dnie szafy, bądź też idą do spalenia lub wyrzucenia. Dlaczego więc nie wykorzystać ich ponownie? Można kupić papier do pakowania prezentów, okleić nim dolną część pudełka oraz wieczko i zaoszczędzić w ten sposób sporo pieniędzy. Jeśli pudełko nie jest za bardzo zniszczone, można je również po prostu pomalować zwykłą farbą i zawiązać wstążką.
Jeśli prezent jest bardzo mały, na przykład jest nim bransoletka lub też chce się dokupić do prezentu trochę drobnych słodyczy, można wybrać jako opakowanie zwyczajny balonik. Wystarczy wrzucić wszystko do balona a następnie go napompować. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Co prawda większość balonów jest mała i zmieszczą się w nich tylko niewielkie prezenty, ale jest też dużo takich w które da się włożyć całkiem spory przedmiot. Nie powinno się też zapominać by wspomnieć o ukryciu prezentu lub też zwyczajnie doczepić krótką notkę do balona. Taki rodzaj zapakowania prezentu bez wątpienia zaskoczy i nie ma szans powtórzyć się u kogoś innego.

Kategorie prezentów