Dzień Kropki

Blog » Poradnik prezentowy » Dzień Kropki

Kreatywność jest dziś cechą na wagę złota. Pobudzana od najmłodszych lat, pozwala w dorosłym życiu mieć głowę pełną świeżych pomysłów. Do bycia twórczym i oryginalnym zachęcać ma Międzynarodowy Dzień Kropki, który obchodzi się 15 września w aż 196 krajach. Dowiedz się więcej o tym nietypowym święcie!

Dzień Kropki – kiedy jest?

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzimy 15 września. To globalne święto kreatywności i współpracy. Ustanowiono je w 2009 roku, by przypominać o tym, jak wielką wagę ma bycie twórczym i oryginalnym. Tego dnia instytucje, takie jak szkoły i biblioteki organizują ciekawe wydarzenia i aktywności, które pomagają dzieciom i dorosłym odkryć w sobie kreatywność.

Zaczęło się od kropeczki…

Wszystko zaczęło się od 15 września 2009 roku, kiedy to amerykański nauczyciel Terry Shay przedstawił swoim uczniom książkę Petera H. Reynoldsa Kropka. To opowieść o nauczycielce plastyki z powołania, która motywuje swoją uczennicę, dziewczynkę o imieniu Vashti, do tworzenia. Mała kropka na papierze stała się początkiem dla podróży w głąb siebie i odkrywania drzemiących w niej pokładów twórczości. Z czasem Vashti staje się prawdziwą artystką i zaprezentowała swoje prace na wystawie. Swoją historią inspiruje innych do pobudzenia kreatywności. Ta urokliwa opowiastka przypomina o tym, jak ważne jest to, kogo spotkamy na swojej drodze jako dzieci. Rodzice, dziadkowie i nauczyciele mają duży wpływ na to, czym zainteresuje malec i jak potoczą się jego losy. Odkrycie talentu w dzieciństwie daje wiele możliwości w przyszłości. Chodzi nie tylko o znalezienie odpowiedniego zawodu, ale także bycie szczęśliwym. Świętuj więc Dzień Kropki w ciekawy sposób!

Co robić z okazji Dnia Kropki?

W Dzień Kropki warto przede wszystkim zapoznać się z historią Vashti. Drugą sprawą jest stworzenie czegoś kreatywnego. To doskonała okazja, by puścić wodzę fantazji i namalować coś, by wyrazić siebie. Wyobraźnia jest przecież nieograniczona. Możesz również wręczyć kreatywny prezent na Dzień Kropki. Na ePrezenty.pl znajdziesz szeroki wybór upominków z personalizacją. Zobacz i podaruj prezent inny niż wszystkie!

Kategorie prezentów