Dzień Kierownika

Blog » Poradnik prezentowy » Dzień Kierownika

Dobry przywódca potrafi się porozumieć z pracownikami, a przy tym mobilizuje ich do sumiennej pracy. To niełatwa rola. Aby docenić wszystkich na tym stanowisku, powstał Dzień Kierownika, obchodzony w tym roku 16 września. Dowiedz się, na czym polega to święto!

Kiedy jest Dzień Kierownika?

Dzień Kierownika obchodzimy co roku w trzeci piątek września. W życiu trafiamy na różnych przełożonych. Jeśli masz to szczęście, że trudno Ci zarzucić coś swojemu kierownikowi, uczcij to święto jakimś miłym gestem. Warto zorganizować wraz z innymi współpracownikami spotkanie integracyjne lub wręczyć drobny upominek. W sytuacji, gdy kierownik nie jest zbyt przychylny swoim podwładnym, może to być okazja, by przełamać lody. Stanowisko kierownika ma to do siebie, że wymaga dopilnowania masy rzeczy. Zorganizowanie pracy dużej liczbie osób, a przy tym monitorowanie ich efektywności to nie lada wyzwanie. Z tego względu kierownicy mogą się wydawać zdystansowani, ale zawsze warto próbować znaleźć wspólny język.

Jak obchodzić Dzień Kierownika?

Odpowiedź brzmi: to zależy od Was! Sposobów na świętowanie Dnia Kierownika jest cała masa. Ważnym aspektem jest to, jakie masz relacje z przełożonym i współpracownikami. Może to być smaczny poczęstunek lub złożenie życzeń. Coraz popularniejsze staje się wręczanie prezentów na Dzień Kierownika. Opcji jest mnóstwo. Niektórzy stawiają na słodki upominek. Nie każdy jednak jest fanem czekoladek. My radzimy wybrać ciekawy prezent z personalizacją.

Prezent z okazji Dnia Kierownika 

W Dzień Kierownika można wręczyć globobar z grawerem, który zrobi wielkie wrażenie na przełożonym. Jeśli chcesz postawić na symboliczny upominek o pamiątkowym charakterze, świetnym wyborem będzie okładka magazynu ze zdjęciem. Obdarowana osoba z pewnością ucieszy się, widząc tak oryginalny podarunek. Do popularnych prezentów należą również wszelkiego typu organizery na biurko. Przemyślana personalizacja nada im wyjątkowości i zmieni je w ponadczasowe pamiątki. 

Jaki powinien być dobry kierownik?

Bycie kierownikiem to prestiżowa rola, lecz wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Od przełożonego wymaga się licznych umiejętności i cech, które ułatwiają pracę z ludźmi. Dobry kierownik jest w stanie dostrzec, co powinno się zmienić, by osiągać lepsze wyniki, a przy tym zadbać o miłą atmosferę i zadowolenie podwładnych. Kierownik powinien być przede wszystkim:

  • samodzielny, ale liczący się ze zdaniem pracowników,
  • motywujący do pracy swoich podwładnych,
  • empatyczny i skłonny do kompromisów,
  • posiadający umiejętności łagodzenia sporów,
  • zaangażowany w swoje obowiązki,
  • posiadający zamiłowanie do swojej branży.

To tylko niektóre z istotnych cech świetnego przywódcy w pracy. Warto pamiętać, że kierownicze stanowisko wiąże się z obowiązkiem ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Kierownikowi powinno zależeć na rozwoju firmy i dbaniu o pracowników. Doceń przełożonego

Kategorie prezentów