Dzień Fryzjera

Blog » Poradnik prezentowy » Dzień Fryzjera

Mówi się, że nic nie poprawia samopoczucia tak, jak nowa fryzura. Warto wiedzieć, że mistrzowie grzebienia mają swoje własne święto. Dzień Fryzjera przypada na 16 września. To świetny moment, by docenić osoby wykonujące ten zawód. Tego dnia okaż swojemu fryzjerowi wdzięczność za idealne strzyżenie lub farbowanie!

Dzień Fryzjera – kiedy jest?

Zapamiętaj, że Dzień Fryzjera jest 16 września. Święto powstało za sprawą UNICEFU. Celem pierwotnie była akcja charytatywna związana ze zbiórką dla potrzebujących. Co roku w ten dzień fryzjerzy i barberzy angażują się w pomaganie i gorąco zachęcają do tego swoich klientów. 

Co warto wiedzieć o fryzjerstwie?

Fryzjerstwo to profesja znana od starożytności. W starożytnym Egipcie panowała moda na fryzurę na pazia i warkoczyki. Co ciekawe, już wtedy farbowano włosy henną. Okazuje się, że blond królował już starożytnym Rzymie. W kolejnych epokach zaczęły rozpowszechniać się nakrycia głowy, które niemal stanowiły element fryzury. Z czasem zaczęto decydować się na coraz praktyczniejsze ułożenia włosów. Obecnie możemy cieszyć się całkowitą dowolnością w kwestii fryzury oraz koloru naszych włosów. Na ulicach spotykamy ogromną różnorodność. Co jakiś czas pojawiają się trendy w postaci grzywki lub konkretnego typu uczesania, lecz tak naprawdę wszystko jest dozwolone. 

Ciekawostki o włosach

Dzień Fryzjera to świetna okazja, by poznać nieco faktów na temat włosów. Przygotowaliśmy kilka ciekawostek, które z pewnością Cię zaskoczą. Oto one:

  • przeciętnie człowiek ma na głowie 100-150 tysięcy włosów,
  • najszybciej włosy rosną Azjatom,
  • dziennie tracimy średnio nawet do 100 włosów,
  • włosy szybciej rosną mężczyznom niż kobietom,
  • cebulka jest jedyną żywą częścią włosa.

Prezent na Dzień Fryzjera

Szukasz idealnego prezentu na Dzień Fryzjera? Chętnie podpowiemy! Fryzjerstwo jest zawodem, które wymaga nie tylko kreatywności i umiejętności manualnych, ale także doskonałej organizacji czasu. Podaruj stylistce włosów kalendarz fryzjerski z personalizacją. Taki dodatek nie tylko ułatwi jej pracę, ale również będzie profesjonalnym elementem salonu. Znasz prawdziwą pasjonatkę fryzjerstwa? Koszulka z nadrukiem nawiązującym do tego zawodu i personalizacją sprawi jej mnóstwo radości! Innym praktycznym upominkiem dla fryzjerki jest kubek z tekstem Zaufaj mi, jestem fryzjerką! Personalizowane prezenty zawsze sprawiają, że obdarowani czują się wyjątkowo.

Dlaczego Dzień Fryzjera jest tak ważny?

Bycie fryzjerem wymaga całej masy różnych umiejętności. Ważna jest przede wszystkim specjalistyczna wiedza, precyzja, talent i zmysł artystyczny oraz zdolność do pracy z klientem. Fryzjer nie tylko dba o wygląd naszych włosów. Wizyta w salonie fryzjerskim jest dla wielu osób chwilą relaksu i odpoczynku. Co więcej, nowa fryzura jest w stanie poprawić humor. Warto więc w Dzień Fryzjera w szczególny sposób docenić osoby wykonujące ten niełatwy zawód.

Kategorie prezentów