Dzień Włóczykija

Blog » Poradnik prezentowy » Dzień Włóczykija

Podróżowanie to pasja wielu ludzi. Są jednak osoby, które szczególnie cieszy wędrowanie i poznawanie nowych miejsc. Nazywa się ich włóczykijami. Mają oni nawet swoje święto, czyli Dzień Włóczykija. Warto uczcić go wycieczką lub spacerem na świeżym powietrzu. Zastanawiasz się, co podarować z tej okazji włóczykijowi? Wyrusz z nami w podróż po najlepszych pomysłach!

Kiedy jest Dzień Włóczykija?

Dzień Włóczykija obchodzony jest 23 lipca. Święto powstało na cześć bohatera książki “Opowiadania z Doliny Muminków” Tove Jansson. Włóczykij to bardzo tajemnicza postać. Jest typem samotnika, uwielbia podróżować i rozmyślać. Obecnie mianem włóczykijów określa się osoby, którym trudno usiedzieć w miejscu, są bardzo ciekawe świata i kochają podróżować. Dzień Włóczykija obchodzony jest przede wszystkim przez miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. To idealna okazja, aby wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę. Włóczykije często organizują wspólne wyjazdy a także chętnie uczęszczają na różnego rodzaju wystawy i eventy.

Prezent na Dzień Włóczykija

Każdy z nas zna osobę, która najlepiej czuje się w podróży. Co zatem podarować na Dzień Włóczykija, by trafiło w gust i sprawiło masę radości? Postanowiliśmy zebrać tutaj kilka najciekawszych pomysłów. Zaskocz miłośnika podróży oryginalną niespodzianką! Wręcz mu okładkę magazynu z jego własnym zdjęciem. Inną propozycją jest kompas w pudełku z grawerem. To symboliczny podarunek, który dzięki wyjątkowej dedykacji nabierze jeszcze większego znaczenia. Pamiątka z pewnością zostanie z obdarowaną osobą na długie lata. Udana podróż wymaga dobrego planu! Wybierz planer z nadrukiem, który ułatwi włóczykijowi planowanie zarówno wielkich wypraw jak i drobnych wypadów za miasto.

Praktyczne prezenty dla włóczykija

Miłośnicy podróży wprost uwielbiają praktyczne upominki. Warto zatem postawić na coś, co bez problemu zabiorą ze sobą na drugi koniec świata. Co podarować na Dzień Włóczykija? Do naszych faworytów należy kubek termiczny z nadrukiem. Gorący napój pozwoli się ogrzać, a osobista personalizacja wywoła uczucie ciepła w sercu obdarowanej osoby. Dużą popularnością cieszy się również narzędzie wielofunkcyjne z grawerem. To świetny sposób, by zaoszczędzić nieco miejsca w bagażu z pewnością poratuje na wszelkiego rodzaju kempingach. Zastanów się, jakie formy podróżowania najbardziej lubi osoba, której chcesz podarować prezent i postaraj się go do tego dopasować. Każdy włóczykij doceni taki gest!

Kategorie prezentów