Dzień Psa

Blog » Poradnik prezentowy » Dzień Psa

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Zwierzęta te są symbolem wierności i oddania. Dzień Psa to wspaniała okazja, aby pokazać swojemu czworonogowi, jak bardzo go kochamy. Doskonałym pomysłem jest również wręczenie wyjątkowego prezentu osobie, która nie wyobraża sobie życia bez swojego pupila. Dowiedz się, kiedy jest Dzień Psa i jak go uczcić!

Dzień Psa – kiedy jest?

Dzień Psa obchodzony jest 26 sierpnia. Data ta została ustanowiona przez Amerykańskie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami w 2004 roku. Święto ma na celu przede wszystkim uświadomienie społeczeństwu, jak ważne jest odpowiednie opiekowanie się psami. To także okazja do organizowania zbiórek charytatywnych i innych form pomocy porzuconym czworonogom.

Garść ciekawostek na Dzień Psa

Psy to jedne z najstarszych zwierząt domowych. Są blisko spokrewnione z wilkami. Najprawdopodobniej zostały udomowione przez człowieka około 15 000 lat temu. Jako pierwszego udomowiono psa egipskiego. W średniowieczu dużą rolę odgrywały psy myśliwskie, które pomagały swoim właścicielom podczas polowań. Obecnie te czworonogi są jednymi z najważniejszych zwierząt w życiu wielu ludzi. Służą one nie tylko jako kompani i przyjaciele, ale także pełnią wiele ważnych funkcji. Pomagają ludziom w pracy jako psy przewodniki dla niewidomych, a także służą w wojsku i służbach ratowniczych. Pupile mogą także pomóc w leczeniu wielu chorób, np. stresu pourazowego i depresji. Oto kilka ciekawostek na Dzień Psa o tych uroczych czworonogach:

  • są w stanie wyczuć różnice w zapachach około 1000 razy lepiej niż człowiek,
  • mogą rozumieć około 250 słów i znaków,
  • rozwijają prędkość około 48 km/h,
  • najszybszy pies na świecie to Greyhound, który może biec z prędkością około 70 km/h,
  • największym psem jest Mastif tybetański, może ważyć nawet 120 kg,
  • najmniejszym na świecie jest Chihuahua, który osiąga wagę do 0,9 kg.

Jak możemy spędzić Dzień Psa?

W Dzień Psa warto spędzić nieco czasu ze swoim pupilem. Możesz wybrać się z nim na długi spacer lub nauczyć go nowych sztuczek. Jeśli ktoś z Twoich bliskich to prawdziwy miłośnik psów, spraw mu wyjątkowy prezent! Świetnym pomysłem będzie kubek ze zdjęciem psiego przyjaciela lub koszulka z zabawnym nadrukiem nawiązującym do motywu psów. Wycieraczka głosząca, że w domu rządzi piesek skradnie serce każdego miłośnika czworonogów. Fani psów uwielbiają także gadżety i akcesoria, które przydają się w opiece nad pieskiem. Weź to koniecznie pod uwagę!

Personalizowany prezent dla miłośnika psów

Wybór odpowiedniego prezentu dla kogoś bliskiego nie jest łatwym zadaniem. Zazwyczaj chcemy kupić coś, co sprawi prawdziwą radość. Miłośnika psów ucieszy wszystko, co wiąże się z tą tematyką, a grawer lub nadruk dedykacji zmieni podarunek w niepowtarzalną pamiątkę. Tego typu upominki są osobiste i sprawiają, że obdarowana osoba czuje się wyjątkowa. Postaw na prezent na Dzień Psa z personalizacją!

Kategorie prezentów