Dzień Pracoholików

Blog » Poradnik prezentowy » Dzień Pracoholików

Zastanawiasz się czasem, czy nie pracujesz zbyt dużo? Pracoholizm z roku na rok dotyka coraz większą liczbę ludzi. Według specjalistów narażony jest na niego co 5 pracownik. Pracoholizm to uzależnienie od pracy, które może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych i społecznych. Dzień Pracoholików to święto wszystkich osób, którym zazwyczaj trudno oderwać się od pracy.

Kiedy jest Dzień Pracoholików?

Dzień Pracoholików obchodzony jest 12 sierpnia. Święto, które ma na celu uświadomienie społeczeństwu problemu pracoholizmu oraz jego negatywnego wpływu na zdrowie i życie osobiste pracoholików. W Polsce Dzień Pracoholika świętuje się od 2006 roku. Z tej okazji organizowane są różnego rodzaju akcje edukacyjne i informacyjne. Każdy, kto spędza długie godziny w pracy powinien wówczas dać sobie chwilę wytchnienia i spędzić czas regenerując siły.

Czym jest pracoholizm?

Pracoholizm jest nałogiem, który można opisać jako uzależnienie od pracy. Pracoholicy cały czas myślą o pracy. Problem może wynikać z czynników zewnętrznych, takich jak stres, konkurencja, brak możliwości awansu. Osoby pracujące zawodowo często mają tendencję do przesadnego wykorzystywania swoich umiejętności i zdolności. W rezultacie stają się one coraz bardziej uzależnione od pracy, co komplikuje ich codzienne funkcjonowanie. Pracoholizm może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Osoby cierpiące na tę dolegliwość powinny zwrócić się o pomoc do specjalisty, aby uzyskać pomoc w leczeniu tej choroby. Dzień Pracoholików to świetna okazja, by szerzyć świadomość w tym temacie.

Jak spędzić Dzień Pracoholika?

Każdy zna taką osobę, która najchętniej spędzałaby w pracy całe dnie. Kiedy przychodzi pora na wybranie dla niej prezentów, trudno przewidzieć, co sprawdzi się najlepiej. Przepisem na sukces jest poznanie hobby osoby, której mamy wręczyć upominek. W ten sposób zachęcimy ją do częstszego poświęcania się swojej pasji. Dobrym pomysłem są również wszelkiego typu upominki o praktycznym zastosowaniu. Warto wręczyć elegancki organizer na biurko lub wizytownik. Jeśli chodzi o podarunek dla kobiety to ciekawą opcją jest zestaw do kąpieli SPA. Zapewni obdarowanej chwilę wytchnienia i ukoi jej zmysły. Jednym z klasycznych pomysłów jest długopis z grawerem. Przyda się on obdarowanej osobie i jednocześnie będzie osobistą pamiątką. Możesz również spędzić Dzień Pracoholika z kimś, kto zdecydowanie zbyt mocno angażuje się w swoją pracę.

Dzień Pracoholików – o czym należy pamiętać?

W Dzień Pracoholików zdecydowanie powinno się zrobić coś dla siebie. Odpowiednio długi i jakościowy odpoczynek pozwoli nabrać sił do pracy i podejść do wielu tematów z zupełnie innej perspektywy. To naprawdę działa! Każdy potrzebuje czasem odrobiny relaksu. Zastanawiasz się jak świętować Dzień Pracoholika? Odpręż się, oglądając ciekawy film, czytając książkę lub po prostu nie rób nic wymagającego wysiłku. Nie samą pracą człowiek żyje!

Kategorie prezentów