Dzień Piwa i Piwowara

Blog » Poradnik prezentowy » Dzień Piwa i Piwowara

Dzień Piwa i Piwowara to święto obchodzone 5 sierpnia na całym świecie. Jego celem jest promowanie tego napoju i szerzenie informacji o tradycji piwowarskiej. Okazuje się, że piwo to jeden z najstarszych alkoholi. Jest produkowane od tysięcy lat. Najwięksi piwosze znajdą wszelkie jego odmiany i proces warzenia od podszewki. Dowiedz się więcej o święcie piwa i zobacz pomysły na prezenty z tej okazji.

Kiedy jest Dzień Piwa i Piwowara?

Każdy szanujący się piwosz wie, że Dzień Piwa i Piwowara przypada na 5 sierpnia. Święto zostało zainicjowane w 2007 roku przez dwóch Amerykanów,Jesse Avshalomova i Evana Hamiltona. Mężczyźni uznali, że trunek jest na tyle wyjątkowy, że powinien mieć swój dzień. Siła Internetu pozwoliła rozpowszechnić święto na całym świecie. Dzień Piwa i Piwowara to świetna okazja, aby spróbować jego nietypowych rodzajów i dowiedzieć się czegoś więcej o uwielbianym przez wiele osób trunku.

Jak obchodzimy święto piwa?

Obchody Dnia Piwa i Piwowara mogą się różnić w zależności od miejsca. W wielu krajach na całym świecie organizowane są pikniki i festiwale, na których można spróbować różnych gatunków piwa. W wielu pubach i restauracjach można także skosztować specjalnych menu piwnych. Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara to także świetna okazja, aby nauczyć się czegoś nowego o piwie oraz jego produkcji.

Świętuj Dzień Piwa i Piwowara!

Okazuje się, że piwo znano już w starożytności. Pierwsze tego typu napoje sporządzano z chleba i wody. Obecnie istnieje wiele różnych gatunków piwa, a także metod jego produkcji. Piwo jest produkowane z roślin zbożowych, takich jak słód i żyto. Proces warzenia piwa polega na ekstrakcji cukrów z tych roślin, a następnie fermentacji przy użyciu drożdży. Piwo może być warzone na różne sposoby, a także aromatyzowane i dodatkowo utrwalane przez dodanie alkoholu. Istnieje wiele różnych gatunków piwa, które różnią się między sobą smakiem, kolorem i zawartością alkoholu. Piwo może być pite na różne sposoby, a także stosowane jako dodatek do potraw. Oto kilka zalet piwa, o których być może nie wiesz:

  • pomaga w regulacji ciśnienia krwi,
  • jest bogate w błonnik, który pozytywnie wpływa na trawienie,
  • jest izotonikiem, dlatego chętnie sięgają po nie maratończycy i kolarze,
  • zawiera witaminy z grupy B, takie jak tiamina, ryboflawina, niacyna oraz witaminy B6 i B12.

Jaki prezent podarować na Dzień  Piwa?

Prezent na Dzień Piwa i Piwowara koniecznie wiązać się z tym popularnym alkoholem. Piwosz zdecydowanie doceni kufel z grawerem lub nosidło na butelki z personalizacją. To praktyczne upominki, które dzięki dedykacji nabiorą osobistego charakteru. Doskonale sprawdzą się na wieczory z kumplami. Kolejną ciekawą opcją jest otwieracz z imieniem obdarowanego i tekstem: Piwo to moje paliwo. Serce miłośnika piwa z pewnością skradnie mapa na kapsle.

Kategorie prezentów