Dzień Kota

Blog » Poradnik prezentowy » Dzień Kota

Koty już od starożytności uznaje się za wyjątkowe zwierzęta. Nie powinno więc nikogo dziwić, że mają swoje własne święto. Dzień Kota obchodzimy 8 sierpnia. To wspaniała okazja do świętowania dla wszystkich kociar i kociarzy. Należysz do miłośników czworonogów? Z tekstu dowiesz się więcej o tym szczególnym dniu i prezentach, jakie można sprawić komuś, kto ma kota na punkcie kota!

Kiedy jest Dzień Kota?

Dzień Kota przypada na 8 sierpnia. W wielu krajach obchodzi się go już od lat 90. XX wieku. Jest popularny szczególnie We Włoszech i Wielkiej Brytanii. W Polsce natomiast pojawił się w kalendarzu dopiero w 2006 roku. Jednym z jego najważniejszych celów jest podkreślanie roli, jaką koty pełnią w życiu człowieka. Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez swoich ulubieńców. Okazję tę często wykorzystuje się również do uwrażliwienia ludzi na temat bezdomności czworonogów.

Co warto wiedzieć o kotach?

Koty to jedne z najbardziej popularnych zwierząt domowych na świecie. W Dzień Kota warto dowiedzieć się więcej o tych wyjątkowych stworzeniach. Są one uwielbiane ze względu na swoją niezależność oraz uroczy wygląd. Domowe kociaki pochodzą od dzikich przodków, którzy żyli w lasach i na stepach. Zostały udomowione około 10 tysięcy lat temu. Koty uznawane są za jedne z najbardziej inteligentnych zwierząt. Są one bardzo towarzyskie i lubią mieć obok siebie innych przedstawicieli swojego gatunku. Oto kilka ciekawostek o kotach:

  • mogą wydawać z siebie aż 100 różnych dźwięków,
  • potrafią biegać z prędkością do 32 km/h,
  • są w stanie skakać na wysokość ponad 5 metrów,
  • mają bardzo dobry wzrok i słuch,
  • posiadają bardzo silny instynkt rodzicielski
  • śpią nawet do 18 godzin na dobę.

Dzień kota – jak go uczcić?

Dzień Kota możemy uczcić na wiele różnych sposobów. Jedni spędzają go ze swoim pupilem, inni angażują się w zbiórki charytatywne na rzecz czworonogów. Wiele osób wręcza prezenty swoim kotom. Ulubiona karma lub nowa zabawka z pewnością przypadnie do gustu kociego przyjaciela. Coraz popularniejsze staje się także wręczanie upominków największym miłośnikom kotów. Jeśli masz kogoś takiego w swoim otoczeniu, koniecznie weź to pod uwagę!

Prezent dla kociary – co kupić na Dzień Kota?

Jeśli szukasz prezentu dla miłośniczki lub miłośnika kotów, to mamy dla Ciebie kilka świetnych pomysłów. Każda kociara ucieszy się z wycieraczki z napisem, który głosi, że w jej domu rządzi jej ukochany kociak. Na prezencie pojawi się także imię futrzaka. Innym wyjątkowym podarunkiem jest statuetka ze zdjęciem pupila. Postawiona w honorowym miejscu sprawdzi się jako ozdoba mieszkania prawdziwej miłośniczki kotów. Wizerunek kociego przyjaciela można umieścić na kubku. Jesteśmy przekonani, że stanie się on tym ulubionym. Koszulka z zabawnym nadrukiem to świetna propozycja prezentowa dla dumnej kociej mamy. Gwarantujemy, że dedykacja wywoła uśmiech na jej twarzy. Uczcij Dzień Kota w wyjątkowy sposób i wybierz oryginalny upominek!

Kategorie prezentów