Dzień bez Makijażu – święto miłośniczek make-upu

Blog » Poradnik prezentowy » Dzień bez Makijażu – święto miłośniczek make-upu

Wśród wielu mniejszych i większych świąt nietypowych warto zwrócić uwagę na Dzień bez Makijażu, który obchodzimy 5 kwietnia. To niezwykłe nietypowe święto zwraca uwagę na znaczenie makijażu w naszym życiu, ale też na zalety, które płyną z jego braku.

Dzień bez Makijażu a mainstreamowy kult idealności

Dzień bez Makijażu to święto stosunkowo mało znane w Polsce, ale bardzo popularne w Wielkiej Brytanii. Dzień bez Makijażu jest obchodzony szczególnie przez kobiety, a to święto ustanowiono po to, by osoby noszące na co dzień makijaż odważyły się przynajmniej raz w roku wyrazić swoje naturalne piękno i zrezygnować z make-upu.

Makijaż jest w dzisiejszych czasach czymś całkowicie normalnym. Każda z nas chce dobrze wyglądać i poprawia urodę poprzez wyrównywanie kolorytu cery, stosowanie szminki, wydłużanie rzęs tuszem i inne poprawki. Makijaż pozwala nam zamaskować mankamenty urody i podkreślić jej mocne strony. Make-up dodaje pewności siebie, pomaga walczyć z kompleksami i poprawia nastrój, ale często sprawia też, że zatracamy swoją naturalność, a twarz, jaką prezentujemy światu, jest różna od tej prawdziwej. Dzień bez Makijażu jest okazją do tego, wyrazić siebie bez potrzeby upiększania swojej twarzy.

Idea Dnia bez Makijażu – jak obchodzi się go na świecie?

W świętowanie Dnia bez Makijażu angażują się głównie marki kosmetyczne i influencerki. Tego dnia firmy promują ideę naturalnego piękna, body positive i wszystkiego, co związane z ekologią. Dzień bez Makijażu zyskuje popularność, a idee z nim związane są prezentowane m.in. przez celebrytki, które pokazują się bez make-upu na swoich social mediach. Akcje promocyjne przedstawiają twarze bez make-upu i Photoshopa, niejako oswajając nas z realizmem ludzkiego piękna.

Kiedyś wychodzenie na ulicę bez makijażu było normalnością, dzisiaj jest natomiast ewenementem i często też dowodem ogromnej odwagi. Publiczne prezentowanie się bez makijażu szerokiemu gremium dowodzi dużego dystansu do siebie i umiejętności postawienia granicy między tym, jakie chciałybyśmy być, a tym, jakie w rzeczywistości jesteśmy. Dzień bez Makijażu ma nam pozwolić docenić, że w wersji saute też możemy wyglądać dobrze, a makijaż jest co prawda pomocny w poprawie pewności siebie, ale nie jest do tego niezbędny.

Prezenty dla fanek makijażu

Makijaż to tajna kobieca broń i warto znać kilka sztuczek, które pomogą podkreślić naturalną urodę. Prezent z okazji Dania bez Makijażu wcale nie musi negować make-upu, a wręcz przeciwnie – może być z nim bezpośrednio związany. W końcu to nietypowe święto ma być wyjątkiem od reguły, a nie zmianą codzienności.

Co kupić na prezent dla kobiety pasjonującej się makijażem? Upominkiem dla kobiety zajmującej się zawodowo make-upem może być planer z nadrukiem pozwalający skrupulatnie zaplanować cały dzień, łącznie z jadłospisem.

Drugim wyborem w iście makijażowym wydaniu jest duża kosmetyczka z nadrukowanym

imieniem. Pojemna minimalistyczna kosmetyczka sprawdzi się doskonale do przechowywania produktów do makijażu oraz pielęgnacji.

Kolejną propozycją jest zestaw pędzli do makijażu składający się z 12. sztuk pędzli o różnej wielkości zapakowanych w metalową puszkę z nadrukiem. Upominkiem na poprawę humoru może być też kieszonkowe lusterko z imieniem i motywującymi słowami „Zawsze wyglądasz wspaniale”.

Kategorie prezentów